[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off” _builder_version=”3.0.92″ background_color=”#000000″][et_pb_fullwidth_header admin_label=”BAŞLIK” _builder_version=”3.0.92″ title=”ÇELİK DEVLERİ BU KONFERANSTA BULUŞTU” text_orientation=”center” header_fullscreen=”off” header_scroll_down=”off” image_orientation=”center” background_layout=”dark” content_orientation=”center” custom_button_one=”off” button_one_icon_placement=”right” custom_button_two=”off” button_two_icon_placement=”right” /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text]

BMY Events’in düzenlediği 1. Çelik Yatırımları ve Pazarı Konferansı sektör profesyonellerinin yoğun ilgisiyle karşılandı. GALDER’in de destekçileri arasında bulunduğu konferansta konuşma yapan Genel Sekreterimiz Burcu Akman sıcak daldırma galvaniz sektörünün genel değerlendirmesini paylaştı.

19 Eylül’de İstanbul ByOtell’de yapılan1. Çelik Yatırımları ve Pazarı Konferansı, T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Zühtü Bakır tarafından açıldı. Çelik sektörü profesyonellerinin yoğun ilgisiyle karşılanan konferans zengin içeriğiyle de göz doldurdu. Stratejik Araştırmalar Enstitüsü Başkanı Dr. Can Fuat Gürlesel, güncel sektörel ekonomik gelişmeleri katılımcılarla paylaştı. Dr. Veysel Yayan (TÇÜD), Tuncay Sergen (YİSAD), H. Yener GUR’ES (TUCSA), Mehmet Zeren (ÇEBİD), Michael Gamroth (BEFESA), Namık Ekinci (ÇİB), Ali Akbulut (MITAS Energy) David Rawlings (ISTA), Godfrey Watt  (ISTA), Can Komar (Neksport), Mehmet Çakmur (MMK Metalurji), Bülent Özsoy (OGEM), Mehmet Soylu Güldalı (T.C. Ekonomi Bakanlığı), Ahmet Taşkın (TOSYALI HOLDİNG)  Asuman Gürsoy (TAT METAL), Hazem Hamad Al-Abdulgader (SABIC), Toros Tolga Keleşoğlu (KİBAR Holding- Assan Demir), Kapt. Alev Tunç (IMEAK DTO & Bora Denizcilik) ve Özlem Özüner de (Euler Hermes Sigorta A.Ş.) söz alarak çelik sektörüne ilişkin görüş ve değerlendirmelerini aktardılar.

Konferansın 2.oturumunda söz alan Burcu Akman, çeliğin koruyucusu ‘sıcak daldırma galvaniz (SDG) sektörünün genel değerlendirmesi ve sektörün geleceği’ konulu konuşmasında sektörün tanıtımını yaparken sorunlarına da değindi. Sektörün en önemli sorunun; SDG’nin yararlarının tüm ilgililerce bilinmesi olduğunu vurgulayan Akman, dernek olarak yaptıkları tanıtım çalışmalarının sektörün hak ettiği ilgiyi kazanmasına aracı olacağını ifade etti.

Fuaye alanında kurulan standıyla konferans boyunca sektörün tanıtımını sürdüren GALDER, çevreci konseptiyle de katılımcıların dikkatini çekti.

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]