[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off” _builder_version=”3.0.92″ background_color=”#000000″][et_pb_fullwidth_header admin_label=”BAŞLIK” _builder_version=”3.0.92″ title=”6. ÇELİK YAPILAR SEMPOZYUMU ESKİŞEHİR’DE GERÇEKLEŞTİ” text_orientation=”center” header_fullscreen=”off” header_scroll_down=”off” image_orientation=”center” background_layout=”dark” content_orientation=”center” custom_button_one=”off” button_one_icon_placement=”right” custom_button_two=”off” button_two_icon_placement=”right” /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text]

Sempozyumda Galvanizin Sürdürülebilir Yapılardaki Önemi Anlatıldı

İMO tarafından düzenlenen, yürütücülüğünü İMO Eskişehir Şubesi ve İMO İstanbul Şubesi’nin yaptığı 6. Çelik Yapılar Sempozyumu, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

3 gün süren Sempozyum, 9 Aralık 2015 tarihinde düzenlenen açılış töreniyle başladı. Açılışta İMO Eskişehir Şube Başkanı Bülent Erkul, İMO İstanbul Şube Başkanı Cemal Gökçe, İMO Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Ersan, Kıbrıs İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Seran Aysal ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Hasan Gönen birer konuşma yaptı.

3 gün boyunca canlı yayınlanan sempozyumda yurt içi ve yurt dışından 100 bilim insanı ile sektördeki imalatçı ve projeci birçok firma yer aldı. 41 bildirinin sunulduğu 6. Çelik Yapılar Sempozyumu’nun ilk gününde GALDER Genel Sekreteri S. Burcu Akman da sektörümüzü tanıttı. “Sıcak Daldırma Galvanizle Sürdürülebilir Korozyon Koruması” başlıklı bildirisiyle galvaniz kaplamanın sürdürülebilir yapılar için önemini anlattı. Mühendislerin en ekonomik projeyi yapmaktan yola çıktıklarına ama her zaman en ucuz tercihin en ekonomik anlamına gelmediğine değinen Akman, paylaştığı vaka çalışmalarıyla söylemini destekledi.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]