[et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text]

Galvaniz Kampüste 

Türkiye İMSAD Çevre Dostu Malzeme ve Sürdürülebilirlik Komitelerinin yürüttüğü çalışmalar kapsamında projelendirilen “Yapı Ürünlerinin Üretim-Kullanım Döngüsü Dersi” Yıldız Teknik Üniversitesi’yle yapılan işbirliği çerçevesinde 2016 – 2017 döneminde de devam ediyor.  Yrd. Doç. Dr. Dilek Ekşi Akbulut tarafından Mimarlık Fakültesi’nde verilen derste 22 Kasım 2016 günü çelik yapılar ve demir-çelik ürünlerin korozyondan korumasında Sıcak Daldırma Galvaniz kaplama anlatıldı. Yapısal Çelik Derneği (TUCSA) ve Genel Galvanizciler Derneği (GALDER) tarafından verilen derse mimarlık bölümü öğrencileri yoğun ilgi gösterdi.

TUCSA Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Özdil sürdürülebilir yapıların önemini, çelik yapıları ve dikkat çeken örneklerini paylaştı. Özdil’den sonra kürsüye çıkan GALDER Genel Sekreteri S. Burcu Akman “Çeliğin Sürdürülebilir Koruma: Sıcak Daldırma Galvaniz“ başlıklı sunumu yaptı. Galvaniz kaplamanın çelik için önemini ve avantajlarını mimarlık bölümü öğrencilerine anlatan Akman Türkiye’den ve dünyadan örnek projelerini de tanıttı. Burcu Akman galvanizli çeliğin tasarımcıyı özgürleştirdiğine de dikkat çekti.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off” _builder_version=”3.0.92″ background_color=”#000000″][et_pb_fullwidth_header admin_label=”BAŞLIK” _builder_version=”3.0.92″ title=”GALDER YTÜ MİMARLIK ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU” text_orientation=”center” header_fullscreen=”off” header_scroll_down=”off” image_orientation=”center” background_layout=”dark” content_orientation=”center” custom_button_one=”off” button_one_icon_placement=”right” custom_button_two=”off” button_two_icon_placement=”right” /][/et_pb_section]