GALDER tarafından Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) ve Türkiye Elektrik İletim A.Ş.’ye (TEİAŞ) özel olarak organize edilen Sıcak Daldırma Galvaniz Eğitimi 10 Mayıs 2017 günü  Ankara’da gerçekleşti.  The Ankara Otel’de verilen teorik eğitimi, Başöz Enerji tesis gezisi izledi.

Alper Akçam

The Ankara Otel’de Marmara 2 salonunda gerçekleşen eğitime 45 kişi katıldı.

Genel Sekreter Burcu Akman, açılışın ardından GALDER ve Türkiye Sıcak Daldırma Galvaniz Sektörü hakkında bilgi verdi.  Akman’ın ardından söz alan GALDER Yönetim Kurulu Üyesi  Bünyamin Halaç SDG’nin genel tanımı, avantajları ve kullanım alanlarını örnek projelerle katılımcılara anlattı. Ardından 15 dakikalık kahve molası verildi.

Teorik eğitimin 2’inci bölümü Yönetim Kurulu Üyesi Alper Akçam’ın sunumuyla başladı. Akçam galvaniz kaplamanın teknik özellikleri ve prosesi hakkında bilgi verdi. Ardından galvaniz kaplamaların muayenesi ve onarımı ile ilgili detayları örneklerle açıkladı. Bu süreçte katılımcılardan gelen soruları da yanıtladı.

Saat 13:00’te sona eren teorik eğitimin ardından öğlen yemeğine geçildi. The Ankara Oteli’nde alınan öğlen yemeğinin ardından saat 14:00’te Başöz Enerji’nin Temelli’deki fabrikasını gezmek için araçlara toplanıldı.

Tesiste Başöz Enerji Genel Müdürü Nail Başöz katılımcıları karşıladı. 2 gruba ayrılan katılımcılar önce firmanın kurumsal ve sektörel tanıtım filmini izlediler. Ardından imalat ve galvaniz bölümleri firma temsilcilerinin rehberliğinde gezildi. Teorik eğitim pratikle pekiştirildi. Tesis gezisi kahve molasıyla son buldu. Vedalaşırken GALDER adına tüm katılımcılara zaman ayırdıkları için teşekkür eden Burcu Akman, SDG sektörüyle ilgili her türlü konuda derneğin kendilerine yardım etmekten mutluluk duyacağını vurguladı.