2016’da Türkiye İMSAD Çevre Dostu Malzeme ve Sürdürülebilirlik Komitelerinin yürüttüğü çalışmalar kapsamında projelendirilen “Construction Materials” (Yapı Malzemeleri) dersi yoğun ilgi nedeniyle 2018’de de devam ediyor.

Yrd. Doç. Dr. İlker Kahraman tarafından Mimarlık Fakültesi’nde verilen derste 26 Şubat 2018 günü “Steel as a Construction Material & Protection for Steel” (Yapı Malzemesi Olarak Çelik ve Çeliğin Korunması) konusu ele alındı.  Yapısal Çelik Derneği (TUCSA) ve Genel Galvanizciler Derneği (GALDER) 2’nci kez Yaşar Üniversitesi’nin mimar adaylarıyla buluştu.

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve TUCSA Yönetim Kurulu Üyesi Ö. Selçuk Özdil sürdürülebilirliği, yapılardaki önemini, çelik yapıları ve örnek projeleri öğrencilere anlattı. Özdil’den sonra sunum yapan GALDER Genel Sekreteri S. Burcu Akman çevre dostu korozyon koruma yöntemi sıcak daldırma galvaniz (SDG) kaplamayı tanıttı. Galvaniz kaplamanın çevresel, ekonomik ve sosyal performanslarını vaka çalışmalarıyla anlattı. Türkiye’den ve dünyadan galvanizli örnek projelere de sunumunda yer veren Akman, galvanizli çeliğin tasarımcıyı özgürleştirdiğinin altını çizdi.