Mimarların, mühendislerin, müteahhitlerin ve sanatçıların sıcak daldırma galvanizi yaratıcı kullanımına dikkat çekmeyi hedefleyen Global Galvaniz Ödülleri başlıyor. Galvanizli projeler INTERGALVA çerçevesinde yapılan Global Galvanizing Awards 2018’le (Global Galvaniz Ödülleri) ödüllendiriyor.

Türkiye sıcak daldırma galvaniz sektörünün temsilcisi Genel Galvanizciler Derneği’nin (GALDER) üyesi olduğu Avrupa Genel Galvanizciler Birliği (EGGA) INTERGALVA 2018’le dünya galvaniz sektörünü bir araya getiriyor. Büyük buluşma 17 – 22 Haziran 2018 tarihlerinde Berlin’de gerçekleşiyor. Bu önemli etkinliğe Global Galvanizin Awards ayrı bir heyecan katıyor. Industry Award (Sektör Ödülü) ve Architectural Award (Mimari Ödül) olmak üzere 2 ayrı kategoride değerlendirilecek projelere 2500 Avro (yaklaşık 10 Bin Türk Lirası) ödül veriliyor. Sektör ödülünü için yarışan projeleri dünya sıcak daldırma galvaniz sektörü değerlendirirken, mimari kategorisinin jüri koltuğunda mimarlık dünyasının temsilcileri yer alıyor.

Birinci olan projeler ve global değerlendirmede her ülkenin en yüksek puan alan projeleri “Global Galvanizing Awards” (Global Galvaniz Ödülleri) kitabında yayınlanıyor.

Kimler, Hangi Projelerle Katılabilir?

Global Galvanizing Awards 2018’e mimarlar, danışman mühendisler, müteahhitler ve sanatçılar başvurabiliyor.         1 Ocak 2015 tarihinden sonra tamamlanmış bütün projeler değerlendirmeye kabul ediliyor. Büyük ve küçük ölçekli projeler, yeni yapılmış veya restore edilmiş olan tüm yapılar yarışmaya katılabiliyor. Projelerin ek olarak aşağıdaki kriterleri karşılaması bekleniyor:

  • Yapının estetik oluşu kadar yenilikçi ve galvanizli çeliğin mimarı projelerde fonksiyonellik de dahil olmak üzere efektif kullanımı
  • Katılımcının galvanizlemeye tasarım aşamasında işbirliğine yaklaşımı dahil olmak üzere galvanizli çeliğin endüstriyel kullanımı ve yapısal fonksiyonellik
  • Projenin tamamının sürdürülebilirlik konsepti ve galvanizli çeliğin bundaki katısı. Galvaniz kaplamanın ekolojik avantajları nedeniyle tercih edildiği ve proje tanıtımında ve uygulamanın arka planın açıkça belirtilen projeler özel olarak değerlendirilecektir.

Son Başvuru Tarihi: 27 Nisan 2018

Global Galvanizing Awards’a Türkiye’den katılacak projelerin başvurularının doğrudan Genel Galvanizciler Derneğine ve elektronik ortamda yapılması gereklidir. Yüksek çözünürlüklü (min. 300 dpi) proje görselleri, proje tanıtım yazısı (maksimum 2 adet A4 sayfası boyutunda / en çok 600 kelime), varsa proje çizimleri ve diğer destek dokümanlar (en çok 3 adet A4 sayfası boyutunda) ile yarışmaya katılabilirsiniz. Kriterleri karşılayan ve GALDER’in yapacağı ön elemeyi geçen 4 proje ülkemizi temsil etmek adına Global Galvanizing Awards’a gönderilecektir.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için:
Genel Galvanizciler Derneği GALDER
0216 445 71 21
www.galder.org.trinfo@galder.org.tr