Türkiye güneş enerjisi sektörünün öncü kuruluşlarının katılımıyla iki yılda bir düzenlenen SOLARTR 2018, 29 – 30 Kasım günlerinde İstanbul Sanayi Odası (İSO) Odakule’de gerçekleştiriliyor. Ülkemizin yükselen sektörü güneş enerjisinin geleceği, üniversiteden sanayiye, kamu sektöründen sivil topluma tüm paydaşların bir araya geleceği SOLARTR 2018’de görüşülüyor.

Bilim ve teknoloji ağırlıklı teması ile beşincisi bu yıl düzenlenen “SOLARTR Konferans ve Sergisi” güneşe dair merak edilen tüm konularda yine dopdolu bir programa sahip. 100’ü aşkın bilimsel sunuma ve poster bildiriye ev sahipliği yapacak olan konferansta, uzman konukların katılımıyla 2 gün boyunca sektörün gelişimi ve gelecek planları değerlendirilecek.

Yenilenebilir enerji teknolojilerine yönelik güncel gelişmelerin paylaşılacağı konferans ile paydaşların ihtiyaçlarına ve önerilerine yer verilirken firmalar, güneş enerjisi dostları ile buluşacak. Enerji gündeminin en güncel başlıklarından olan depolama ve elektrikli araçlar için özel oturumlara yer verilirken yenilenebilir enerji kooperatifleri, BIPV (Mimari Amaçlı Güneş Pili) ve SHC (Güneş Isıtma ve Soğutma) teknolojileri için atölye çalışmaları düzenlenecek.

SOLARTR 2018’in bu yılki gündem başlıkları arasında Yerli Üretim ve ARGE; Çatı Uygulamaları; Yerel Yönetimler ve Güneş Enerjisi; Güneş Enerjisi Finansmanı; Yenilenebilir Enerjide Depolama ve Elektrikli Araçlar; Güneş Enerjisi ve İletişim yer alıyor.

SOLARTR 2018 hakkında ayrıntılı bilgi ve katılım için:
www.solartr.org.tr