7 – 9 Kasım 2019 günlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen STT Surtech Eurasia Fuarı ziyaretçilerin büyük ilgisiyle karşılandı. PaintExpo Eurasia işe eş zamanlı olarak gerçekleşen organizasyon; endüstriyel kaplama, yüzey işlem, galvaniz kimyasalları tesis ve ekipmanları sektörlerini bir araya getirdi.

GALDER’in destekçileri ve katılımcıları arasında yer aldığı STT Surtech Eurasia’da endüstriyel etkinlikler dikkat çekti. 

Fuarın ilk günü GALDER Yönetim Kurulu Üyesi ve Tanıtım Komitesi Koordinatörü Bünyamin Halaç ve GALDER Genel Sekreteri S. Burcu Akyüz Akman “Sıcak Daldırma Galvaniz ve Galvaniz Üzeri Boya Uygulamaları (Dubleks Sistem)” konulu bir seminer verdiler. Ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılanan seminerde etkinlik alanı tamamen doldu.

Fuarın ikinci günü Dünya Gazetesi’nden Gazeteci Hakan Güldağ’ın moderatörlüğünde bir panel düzenlendi. Panele; GALDER Başkan Yardımcısı 

Alim Kınoğlu, TUCSA Başkanı H. Yener Gür’eş ve VIG Makine Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Güngören konuşmacı olarak katıldı. Yüzey kaplama sektörünün ele alındı. Bir milli mesele olan “Korozyon” ve yılda 2,5 trilyona varan “Korozyon Maliyeti”ne dikkat çekilerek metal endüstrisinde yüzey korumanın önemi vurgulandı.

Standında 3 gün boyunca ziyaretçileri ağırlayan GALDER, sektörü tanıttı ve üyelerin başarıyla temsil etti. GALDER yayınlarının da ziyaretçilerle buluştuğu stantta derneğin yeni yayınladığı tanıtım filmi dikkat çekti.